کارخانه فولاد گیلان

image

آشنایی با کارخانه فولاد گیلان

کارخانه فولاد گیلان در سال ۱۳۸۲، در شمال کشور و در شهرک صنعتی واقع در جاده سراوان تاسیس شد. از این مجموعه به عنوان بزرگترین و اولین کارخانه نورد فولاد کشور در بخش خصوصی یاد می‌شود. تولید محصولات فولادی در دو بخش نورد گرم و نورد سرد از اهداف اصلی کارخانه فولاد گیلان می‌باشد. ظرفیت تولید نورد گرم این کارخانه در سال حدود ۲٫۵ میلیون تن می‌باشد که شامل تولید انواع سایز‌های ورق می شود. در قسمت نورد سرد نیز در سال حدود ۵۰۰ هزار تن محصولات Full Hard، ورق‌های روغنی و آنیل شده تولید می‌شود که پیش بینی می شود با اجرای طرح توسعه، ظرفیت تولید سالانه این بخش به ۸۰۰ هزار تن در سال برسد. از دیگر طرح‌های توسعه این مجموعه فولاد گیلان تاسیس واحد گالوانیزه و ورق‌های رنگی با ظرفیت تولید سالانه ۱۵۰ هزار تن می‌بشد که به زودی کامل شده و به چرخه تولید این کارخانه اضافه می‌شود. خودروسازی، لوله‌سازی و صنایع ساختمانی از جمله  قسمت‌هایی می‌باشند که محصولات کارخانه فولاد گیلان در آن‌ها استفاده می‌شود.

کارخانه فولاد گیلان

بررسی محصولات نورد گرم و نورد سرد کارخانه فولاد گیلان

در این قسمت محصولات کارخانه فولاد گیلان را در سه دسته نورد گرم، نورد سرد و خط تولید گالوانیزه بررسی می‌کنیم.

خط تولید نورد گرم

خط تولید نورد گرم کارخانه فولاد گیلان در زمینی به متراژ ۶۰ هکتار و با سالن‌های تولیدی با زیر بنایی به مساحت ۳۲۰۰۰ مترمربع راه اندازی شده است. این واحد تولیدی دارای ظرفیت تولید سالانه ۲٫۵ میلیون تن محصول ورق گرم مطابق با استاندارد‌های جهانی می‌باشد. محدوده ابعاد محصولات ورق گرم تولیدی این کارخانه به این صورت می‌باشد. ضخامت محصول: ۲ تا ۱۷ میلی‌متر، عرض محصول: ۶۰۰ تا ۱۴۲۰ میلی‌متر، حداکثر وزن کلاف قابل تولید: ۲۰ تن. 

خط تولید نورد سرد

خط تولید نورد سرد کارخانه فولاد گیلان در ساختمانی به متراژ ۲۵۰۰۰ متر‌مربع احداث گردید. ظرفیت تولید سالانه این واحد تولیدی ۵۰۰ هزار تن ورق سرد می باشد که بر اساس استاندارد‌های جهانی تولید می‌شود. محدوده ابعاد محصولات این کارخانه به این صورت می‌باشد. ضخامت محصول: ۰٫۱۷ الی ۵ میلی‌متر، عرض محصول: ۶۰۰ تا ۱۶۵۰ میلی‌متر، حداکثر وزن کلاف قابل تولید: ۳۰ تن.

خط تولید گالوانیزه

خط تولید ورق گالوانیزه نیز در زمینی به مساحت ۶ هکتار و در ساختمانی به متراژ ۲۴۰۰۰۰ متر‌مربع واقع شده است. این واحد تولیدی در سال حدود ۱۸۰ هزار تن ورق گالوانیزه مطابق با استاندارد‌های جهانی تولید می‌کند. ابعاد محصولات تولید شده این کارخانه در محدوده زیر می باشند. ضخامت محصول: ۰٫۲ تا ۲ میلی‌متر، عرض محصول: ۷۱۴ الی ۱۲۵۰ میلی‌متر، حداکثر وزن کلاف قابل تولید: ۱۵ تن.
همچنین این کارخانه علاوه بر محصولات اشاره شده، توانایی تولید انواع کلاف مانند کلاف فولادی،‌کلاف اسید شویی شده، کلاف full Hard و کلاف روغنی را نیز دارا می‌باشد.

ارزش‌ها و چشم‌انداز‌های کارخانه فولاد گیلان

تولید محصولات با کیفیت، افزایش حجم تولید، اشتغالزایی، رعایت مسائل محیط زیستی، صرفه‌جویی در مصرف آب، رضایت مشتری و توسعه صنعت فولاد کشور از جمله مواردی است که برای مجموعه فولاد گیلان اهمیت بسیاری دارد و فعالیت‌های مناسبی برای رسیدن به این اهداف انجام داده است.

معرفی محصولات کارخانه فولاد گیلان

همین الان تماس بگیرید
200 200 66 - 021

همراه شما در قلب بازار آهن

مجموعه فولاد سازان راه ابریشم به شماره ثبت ۴۸۲۳۲۰ با سابقه ۴۰ ساله حضور مستمر مدیران خود در بازار فولاد ایران، هم در زمینه تولید مقاطع طویل و هم در زمینه بازرگانی داخلی، نامی معتبر در تامین مایحتاج فلزی بزرگترین پروژه‌های ملی کشور است.
maliat-logo

اداره مالیات و دارایی

etehadie-logo

اتحادیه صنف فروشندگان آهن و فولاد

tanfa-logo

تعاونی نوردکاران فولاد ایرانیان

تهران، بازار آهن، بهاران ۱،
بلوک ۱۶، پلاک ۷
200 200 66 - 021

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مجموعه فولاد سازان راه ابریشم است.