کارخانه فولاد آلیاژی اسفراین

image

آشنایی با کارخانه فولاد آلیاژی اسفراین

مجتمع صنعتی فولاد اسفراین در سال ۱۳۷۰ و در شهرستان اسفراین استان خراسان شمالی تاسیس و با راه‌اندازی واحد آهنگری، عملیات حرارتی و پرس، در سال ۱۳۷۷ فعالیت خود را آغاز کرد. واحد فولاد‌سازی این مجموعه نیز در سال ۱۳۸۴ و با هدف تکمیل کردن چرخه محصولات کارخانه فولاد اسفراین به بهره‌ برداری رسید. برای احداث و تجهیز کردن کارخانه فولاد آلیاژی اسفراین از دانش و فناوری شرکت‌هایی مانند GFM آلمان، بوهلر و اینتکو اتریش و اسکودا از جمهوری چک استفاده شده است. کارخانه فولاد آلیاژی اسفراین به عنوان یکی از بزرگترین تامین‌کنندگان فولاد آلیاژی در داخل کشور شناخته می‌شود که محصولات تولیدی آن دارای کیفیت بسیار مناسبی در سطح خاورمیانه می‌باشند.

کارخانه فولاد آلیاژی اسفراین

محصولات کارخانه فولاد آلیاژی اسفراین

محصولات شرکت فولاد آلیاژی اسفراین دارای کاربرد‌های متنوعی می‌باشند و در صنایع مختلفی مانند صنایع نفت و گاز، صنایع معدنی، صنایع خودروسازی، راه آهن و صنایع ریلی، صنایع کشتی‌سازی، تولید قطعات، فولاد ابزاری، صنعت فولاد و فولاد سازی، سیمان و صنایع پیشرفته مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به بررسی بعضی از این کاربرد‌ها خواهیم پرداخت.

تجهیزات پرکاربرد در صنایع نفت و گاز

لوله‌های جدار ضخیم، قطعات مورد نیاز برای تولید شیر‌‌های حفر درون چاهی، سرمته حفاری، آداپتور و بال والو از جمله محصولات استفاده شده در صنعت نفت و گاز بوده که در استاندارد API تولید می‌شوند و فولاد استفاده شده در آن‌ها از نوع کم آلیاژ می‌باشد.

محصولات کاربردی نیروگاهی

شامل شافت توربین بادی و دیسک می‌شود که در این صنعت مورد استفاده واقع می‌شود.

محصولات پرکاربرد در صنایع پیشرفته

انواع ورق‌های کم آلیاژ در وزن ۱۱۰۰ تا ۴۲۴۰ کیلوگرم در این دسته‌بندی قرار می‌گیرد.

محصولات مورد استفاده در صنایع معدنی

انواع چرخ دنده مورد استفاده در کوره‌های سیمانی، پاتیل حمل سرباره در صنایع فولاد سازی، شافت سنگ شکن مورد استفاده در استخراج معدن، شافت تجهیزات صنعت سیمان، هندوال مورد استفاده در آسیاب، باتوم شل و منتل لوله‌ای مورد استفاده در سنگ‌ شکن، شافت سنگ شکن ژیراتور، غلتک کاری و غلتک پشتیبان استفاده شونده در صنایع ورق نورد سرد و گرم از جمله محصولات مورد استفاده در صنایع معدنی می‌باشند.

محصولات کاربردی در صنایع ریلی

محور واگن قطار با وزن ۳۸۰ کیلوگرم از جمله محصولاتی می‌باشد که در تولید واگن‌های قطار استفاده می‌شود.

محصولات مورد استفاده در صنعت کشتی‌سازی

محصولات تولیدی این کارخانه در صنعت کشتی‌سازی شامل میلنگ، ورق کم آلیاژ با استحکام بالا، شافت موتور قایق، انواع میلگرد به منظور استفاده در صنایع شیمیایی، کاغذی و سلولزی، غذایی و لوله کشی آب دریا، رینگ صنایع ماشین سازی و شافت پرس تزریق پلاستیک می‌شوند.

اهداف و چشم‌انداز‌های کارخانه فولاد آلیاژی اسفراین

این مجموعه به منظور ارائه محصولی با کیفیت و قابل رقابت در بازارهای جهانی، برنامه ریزی‌ و ظرح‌هایی را در دست اقدام دارد که از جمله این طرح‌ها می‌توان به کامل کردن کارگاه‌ها و پروژه‌ها، احداث واحد ریخته‌گری پیوسته به منظور تولید شمش، ایجاد واحد ذوب قطره‌ای، احداث کارگاه جهت عملیات حرارتی سبک و سنگین و احداث کارگاه ماشین‌کاری سبک و سنگین اشاره کرد. 

معرفی محصولات کارخانه فولاد آلیاژی اسفراین

همین الان تماس بگیرید
200 200 66 - 021

همراه شما در قلب بازار آهن

مجموعه فولاد سازان راه ابریشم به شماره ثبت ۴۸۲۳۲۰ با سابقه ۴۰ ساله حضور مستمر مدیران خود در بازار فولاد ایران، هم در زمینه تولید مقاطع طویل و هم در زمینه بازرگانی داخلی، نامی معتبر در تامین مایحتاج فلزی بزرگترین پروژه‌های ملی کشور است.
maliat-logo

اداره مالیات و دارایی

etehadie-logo

اتحادیه صنف فروشندگان آهن و فولاد

tanfa-logo

تعاونی نوردکاران فولاد ایرانیان

تهران، بازار آهن، بهاران ۱،
بلوک ۱۶، پلاک ۷
200 200 66 - 021

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مجموعه فولاد سازان راه ابریشم است.