کارخانه فولاد ارفع یزد

image

معرفی کارخانه ارفع یزد

شرکت فولاد و آهن ارفع، در سال ۱۳۸۳ تاسیس و در سال ۱۳۹۲ با تبدیل شدن از شرکت سهامی خاص به شرکت سهامی عام و ثبت در لیست شرکت‌های ثبت شده سازمان بورس اوراق بهادار، فعالیت خود را آغاز کرد. این کارخانه در  فاصله ۲۵ کیلومتری شهر اردکان یزد واقع شده است و دارای دو واحد تولید کننده فولادی و احیای مستقیم می‌باشد که هر کدام داری ظرفیت تولید سالانه ۸۰۰ هزار تن می‌باشند. کارخانه فولاد ارفع با ایجاد حدود ۱۳۰۰ شغل به صورت مستقیم و ۱۰ هزار شغل به صورت غیرمستقیم، توانسته است در زمینه اشتغالزایی بسیار خوب عمل‌ کند و نقش مهمی در برطرف کردن مشکل بیکاری داشته باشد.

کارخانه ارفع یزد

واحد‌های تولیدی کارخانه فولاد ارفع

همانطور که اشاره کردیم شرکت فولاد ارفع از دو واحد تولیدی احیا مستقیم و فولادی تشکیل شده است که در ادامه به بررسی این دو واحد پرداخته و توضیحاتی درباره آن‌ها خواهیم داد.

واحد احیا مستقیم

واحد احیا مستقیم کارخانه فولاد ارفع در سال ۱۳۹۱ به بهره‌برداری رسید. این واحد با استفاده از روش Midrex و با تولید سالیانه ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی، به منظور تهیه خوراک واحد فولاد‌سازی فعالیت می‌کند. این واحد همچنین با دریافت حدودی یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندله در سال، از شرکت‌های تولید کننده گندله‌سازی و با استفاده از یک کوره احیا با ظرفیت تولیدی ۱۰۴ تن در ساعت، عملیات تبدیل گندله به آهن اسفنجی را انجام می‌دهد.

واحد فولادسازی

واحد فولادسازی کارخانه ارفع در سال ۱۳۹۲ و با چشم‌انداز تولید ۸۰۰ هزار تن شمش فولادی در سال، با استفاده از تکنیک کوره قوس الکتریکی به همراه یک ماشین ریخته گری ۶ خط، شروع به فعالیت کرد. این واحد همچنین برای افزایش کیفیت محصولات فولادی خود،از یک واحد کوره پاتیلی و یک واحد گاززدایی مخزنی تحت خلا نیز استفاده می‌کند.
مجموعه فولاد ارفع علاوه بر دو واحد احیا مستقیم و واحد فولادی سازی، که از قسمت‌های اصلی این مجموعه می‌باشند از واحد‌های دیگری مانند واحد تفکیک هوا، واحد پست برق، واحد تامین و انتقال سیالات و واحد آزمایشگاه ‌ ها و کنترل کیفیت نیز تشکیل شده‌است.

محصولات کارخانه فولاد ارفع

شمش فولادی، آهن اسفنجی و بریکت آهن اسفنجی از محصولات شرکت فولاد ارفع می‌باشد که توسط این کارخانه تولید و به بازار ارائه می‌شود. شمش‌های فولادی کارخانه فولاد ارفع در مقاطع ۱۳۰، ۱۵۰ و ۲۰۰ میلیمتر و همچنین در طول های ۶ تا ۱۲ متر تولید می‌شوند. این کارخانه با استفاده از نیروی کار باتجربه، متخصص و استفاده از تکنولوژی به روز، آمادگی تولید محصولات خود در ۲۰ گرید مختلف و بر اساس استاندارد‌های DIN آلمان، BS انگلستان، JIS ژاپن، ASTM آمریکا و همچنین طراحی گرید خاص با توجه به نیاز مشتریان را دارا می‌باشد. 

چشم‌انداز‌های کارخانه فولاد ارفع

از جمله اهداف و چشم‌انداز‌های کارخانه فولاد ارفع، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش میزان تولید
  • استفاده از تجهیزات به‌ روز و افزایش کیفیت محصولات تولیدی
  • آموزش پیوسته و مفید جهت دستیابی به اهداف شرکت
  • اشتغالزایی به واسطه گسترش فعالیت‌ها
  • تلاش برای سود ده کردن مجموعه جهت حفظ منابع سهامداران

اقدامات زیست محیطی کارخانه فولاد ارفع

کارخانه فولاد ارفع همچنین اقدامات  زیست محیطی مناسبی مانند انتخاب تجهیزات مناسب با محیط زیست، ایجاد فضای سبز در فاز دوم، کاشت و نگهداری درخت در محوطه مجموعه، ایجاد و راه‌اندازی سیستم‌های غبارگیر و دیوار‌های عایق صدا ، اختصاص بودجه مناسب جهت بررسی، نگهداری و تعمیر تجهیزات و غیره انجام داده است که در جهت کاهش آلودگی‌های این مجموعه بسیار تاثیرگذار بوده است.

سهام آهن و فولاد ارفع (ارفع)

وضعیت سهام آهن و فولاد ارفع با نماد بورسی ارفع در سال ۱۳۹۹ را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

همین الان تماس بگیرید
200 200 66 - 021

همراه شما در قلب بازار آهن

مجموعه فولاد سازان راه ابریشم به شماره ثبت ۴۸۲۳۲۰ با سابقه ۴۰ ساله حضور مستمر مدیران خود در بازار فولاد ایران، هم در زمینه تولید مقاطع طویل و هم در زمینه بازرگانی داخلی، نامی معتبر در تامین مایحتاج فلزی بزرگترین پروژه‌های ملی کشور است.
maliat-logo

اداره مالیات و دارایی

etehadie-logo

اتحادیه صنف فروشندگان آهن و فولاد

tanfa-logo

تعاونی نوردکاران فولاد ایرانیان

تهران، بازار آهن، بهاران ۱،
بلوک ۱۶، پلاک ۷
200 200 66 - 021

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مجموعه فولاد سازان راه ابریشم است.